Документація з трансфертного ціноутворення: роз’яснення ДФС

2018 Feb 13

Державна фіскальна служба в індивідуальній податковій консультації від 31.01.2018 р. № 365/6/99-99-15-02-02-15/ІПК надала пояснення щодо окремих питань подання документації з трансфертного ціноутворення.

Так, під час обґрунтування відповідності цін контрольованих операцій рівню звичайних цін (для 2013 – 2014 років) або відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» (для 2015 – 2016 років) повинні застосовуватися норми ПКУ, чинні на момент здійснення таких операцій. Водночас документація з трансфертного ціноутворення має містити інформацію відповідно до вимог пп. 39.4.6 ПКУ, чинних на момент направлення запиту платнику податків.

Контролюючий орган звернув увагу на те, що, якщо при підготовці документації діапазон рентабельності було визначено з дотриманням вимог пп. 39.3.2.8 ПКУ із врахуванням загальних вимог щодо зіставності юридичних осіб, додатковий перерахунок (оновлення) діапазону рентабельності проводити немає потреби.

Також у листі зазначено, що норми ПКУ не вимагають подавати безпосередньо платіжні документи, натомість у документації з трансфертного ціноутворення повинні бути відображені відомості про фактично проведенні розрахунки у контрольованій операції із зазначенням реквізитів платіжних документів. Водночас, платники податків може надати копії таких документів за власним рішенням.

Також, податківці нагадали, що операційні витрати та доходи, які безпосередньо пов’язані з контрольованою операцією та мають враховуватись під час розрахунку показника рентабельності, визначаються платником податків та контролюючим органом в кожному конкретному випадку відповідно до фактів та обставин проведення контрольованої операції.

При застосуванні методів трансфертного ціноутворення, зазначених у п.п. 39.3.1.2 - 39.3.1.5 ПКУ, розрахунок показника рентабельності здійснюється щодо окремої контрольованої операції (сукупності згрупованих контрольованих операцій), застосування для звітних періодів 2013 - 2016 року відповідного алгоритму розподілу для визначення операційних витрат та доходів, безпосередньо пов’язаних з такою операцією, є необхідним для дотримання методології трансфертного ціноутворення передбаченої ст. 39 ПКУ та Настановами ОЕСР.


 


Related newsПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« back