29 Лютого 2024
Що змінилося для резидентів Дія Сіті у взаємодії з платниками єдиного податку у 2024 році, зокрема з ФОПами

Резиденти Дія Сіті мають право укладати будь-які договори, як і будь-який суб’єкт господарювання, при залученні фізичних осіб, зокрема: • трудові договори, • трудові контракти, • договори цивільно-правового характеру, в тому числі з ФОП, • гіг-контракти. Тобто, законодавство не встановлює заборон щодо співпраці резидентів Дія Сіті з ФОПами чи іншими платниками єдиного податку. Проте, з точки…

Читати далі  »
21 Лютого 2024
Набрала чинності постанова Кабінет міністрів України про «Деякі питання відновлення звітності резидентів ДіяСіті»

Набрала чинності постанова Кабінет міністрів України №163 від 13 лютого 2024 року «Деякі питання відновлення звітності резидентів ДіяСіті», яка відновлює обов’язок подання резидентами Дія.City звіту про відповідність та незалежного висновку. Нова постанова передбачає, що резиденти Дія.City: • зобовʼязані подати річні звіти та незалежні аудиторські висновки за 2023 рік до 1 червня 2024року; • не подають…

Читати далі  »
13 Грудня 2023
Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок»

8 грудня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок». Щодо кого можуть бути проведені документальні планові перевірки? 1) платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції; 2) платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері…

Читати далі  »
9 Жовтня 2023
Влада ЄС планує повернути мільярди «відсутнього» ПДВ з платформ онлайн-бронювання

Європейська комісія планує впровадити широкомасштабні цифрові податкові реформи, спрямовані на повернення «зниклого» ПДВ від платформ онлайн-бронювання. Зокрема, у фокусі – чотири найбільших цифрових платформи: Airbnb, Expedia, Booking і TripAdvisor. Туристичний сектор у ЄС переживає один із найкращих сезонів за останні роки, проте за лаштунками відбувається суперечка між платформами та податковими органами щодо того, хто має збирати…

Читати далі  »
29 Серпня 2023
Європейська комісія впроваджує цифрові податкові реформи ViDA

З метою уникнення ухилення від сплати податків та боротьби з шахрайством з ПДВ, реформи, що впроваджує Європейська комісія, передбачають для підприємств обов’язкове електронне виставлення рахунків та звітність у реальному часі. Основна увага зосереджена на карусельному шахрайстві, коли злочинні групи використовують неправдиві дані для отримання неправомірної вигоди. За прогнозами Європейської комісії, запровадження електронного виставлення рахунків протягом…

Читати далі  »
23 Лютого 2023
Дозвіл на проживання у Греції: останні зміни у законодавстві

Відповідно до останніх змін у законодавстві розмір мінімальної вартості придбаної нерухомості для отримання візи інвестора збільшився до 500 000 євро (з 250 000 євро) лише для наступних територій: • Афіни (Північний, Центральний і Південний сектори) • Муніципалітет Варі-Вула-Вуліагмені (Афіни) (Vari Voula Vouliagmeni) • Муніципалітет Салонік (Thessaloniki ) • Острови Міконос і Санторіні (Mykonos and Santorini…

Читати далі  »
21 Лютого 2023
Рада ЄС доповнила список юрисдикцій, які не співпрацюють у напрямку оподаткування

14 лютого 2023 року Рада ЄС доповнила список юрисдикцій, які не співпрацюють у напрямку оподаткування (EU list of non-cooperative jurisdictions for tax purposes), додавши: Британські Віргінські Острови, Коста-Ріку, Маршаллові Острови та росію. Наразі цей перелік складається з 16 юрисдикцій:   Американське Самоа Ангілья Багамські острови Британські Віргінські острови Коста-Ріка Фіджі Гуам Маршаллові острови Палау Панама…

Читати далі  »
16 Лютого 2023
ATAD-3: новий виклик для shell entities

22 грудня 2021 року Європейська комісія (Комісія ЄС) опублікувала Проект директиви щодо запобігання використання підставних компаній для цілей оподаткування (так званий «ATAD-3»). Через рік, у грудні 2022 року, Європейський парламент прийняв резолюцію щодо проекту директиви, яка пропонує внесення деяких змін до Проекту Комісії ЄС (пропозиція ЄП). Враховуючи, що Рада Євросоюзу не зобов‘язана приймати поправки Європарламенту…

Читати далі  »
20 Вересня 2022
Підтвердження фінансового та майнового стану власників фінансових установ

У 2020 році реалізувався так званий «спліт» Нацкомфінпослуг, функції якої було розподіллено між НБУ та НКПЦФР. Таким чином НБУ став регулятором для небанківських фінансових установ, а до НКПЦФР перейшов контроль ринку цінних паперів і недержавних пенсійних фондів. Після чого, в грудні 2021 року, НБУ провів суттєве оновлення процедур ліцензування та реєстрації небанківських фінансових установ затвердивши…

Читати далі  »
2 Вересня 2022
Автоматичний обмін податковою інформацією: черговий крок України на шляху до імплементації

Сплинув майже рік після того, як Україна взяла на себе зобов’язання впровадити міжнародний стандарт щодо автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки в податкових цілях (далі − CRS Стандарт). Так, в серпні 2021 року Уряд України надіслав лист до Секретаріату ОЕСР, яким офіційно висловив намір імплементувати Загальний стандарт звітності CRS та приєднатися до Багатосторонньої угоди СRS…

Читати далі  »