Інфографіка про стан водних ресурсів України та структуру їх використання

28 вер. 2016

Україні пощастило – в той час як більше 40% населення світу проживає у регіонах, що відчувають нестачу води, в нашій країні вона є доступним ресурсом.

Водний актив України становить 73,1 км³/рік і складається із внутрішніх поновлювальних вод у обсязі 53,1 км³/рік та підземних вод у обсязі 20 км³/рік. Ресурсами для внутрішніх поверхневих вод є басейни семи головних річок нашої країни та прибережні води. Підземні води добуваються з глибини 100-600 метрів в залежності від регіону та є більш обмеженим ресурсом.
Більше третини загального об’єму водних ресурсів, а точніше 19,24 км³/рік, використовується для забезпечення промислових, сільськогосподарських та комунальних потреб країни. За останні два десятиліття структура споживання води значно змістилась у бік промисловості, яка «випиває» 70% загального обсягу видобутої води, в той час як частка сільського господарства знизилась із 30% у 80-х роках минулого століття до 6% у 2012 році, в основному за рахунок зменшення площ зрошувальних земель.
Харчовою промисловістю у 2012 році було задіяно 126 млн м³ води, причому значну частку - 60% від загального споживання, становили підземні води.
Найбільш водоємкими галузями харчової промисловості є виробництво цукру, молочна галузь, пивоваріння та виробництво алкоголю. Сумарно ці галузі споживають 64% загального об’єму води, використаного у харчовій промисловості.
Більш детальна інформація – у нашій інфографіці, що присвячена водному балансу України.

Водний баланс України


 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад