Нефінансова звітність за стандартом GRI у світі та Україні

27 січ. 2017

Надаючи звітність в сфері сталого розвитку, компанія підтверджує, що дотримується у своїй діяльності принципів корпоративної соціальної відповідальності. 
Для надання цієї інформації у зрозумілому для споживача вигляді було створено стандарти нефінансової звітності. Найпоширенішим серед них є стандарт GRI (Global Reporting Initiative). Підготовлена за цим стандартом звітність допомагає виявити проблеми і ризики компанії, а також можливості для її розвитку.

Перші звіти такого формату з’явилися ще наприкінці 1990-х, але до появи версії GRI G3.1 вони були не надто популярними. Разом із вдосконаленням принципів і показників стандарту зростала й кількість звітів. Сьогодні в розвинених країнах нефінансову звітність за стандартами GRI надають уже більше 4000 компаній, що є представниками як великого, так і малого бізнесу.

GRI standards infographic

В Україні підготовка нефінансових звітів все ще є прерогативою великих національних компаній та представництв міжнародних корпорацій. Але помітна позитивна динаміка. І що є особливо важливим, у 2016 році впроваджувати звіти з використанням стандартів GRI почали великі державні підприємства. Згідно з нашими прогнозами, 2017 рік стане ще прогресивнішим завдяки зацікавленості як з боку інвесторів та кредиторів, так і з боку українського суспільства та співробітників компаній. 

З огляду на вказані вище тренди у світі зростає попит на профільних спеціалістів по GRI-звітності. Отримати таку кваліфікацію можна і в Україні. Вже 6-7 квітня на базі Освітнього центру Baker Tilly відбудеться тренінг "Звітність в сфері сталого розвитку GRI".  


 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад