Трансфертне ціноутворення: форвардні або ф’ючерсні угоди

4 квіт. 2017

Як відомо з 01 січня 2017 року до ст. 39 Податкового кодексу України були внесені зміни, якими передбачено, що, у разі здійснення контрольованих операцій за форвардним або ф'ючерсним контрактом порівняння цін проводиться на підставі інформації про форвардні або ф'ючерсні ціни на дату найближчу до дати укладення відповідного форвардного або ф'ючерсного контракту, а у випадку імпорту/експорту біржових товарів на підставі форвардних або ф'ючерсних контрактів — на підставі біржових котирувань відповідного товару за декаду, що передує даті укладення відповідного форвардного або ф'ючерсного контракту (пп. 39.2.1.3, пп. 39.3.3.3 ПКУ).

При цьому вказані норми можуть бути застосовані платником податків за умови повідомлення податкового органу про укладення відповідного форвардного/ф'ючерсного контракту протягом 10 робочих днів з дня його укладення. Форму повідомлення має розробити Міністерство фінансів України. 

Нещодавно Державна фіскальна служба України оприлюднила на своєму офіційному сайті проект форми Повідомлення про укладання форвардного або ф’ючерсного контракту. 

Проектом передбачено, що повідомлення складається окремо за кожним форвардним або ф’ючерсним контрактом із зазначенням стислого опису товару (у т.ч. коду УКТ ЗЕД), його кількості та ціни, умов поставки товару та терміну виконання контракту.


 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад