Мальта: уникнення подвійного оподаткування та обмін податковою інформацією

25 квіт. 2017

Конвенцію між Урядом України та Урядом Республіки Мальта про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протокол до неї ратифіковано 13 квітня 2017 року. 

З набранням чинності Конвенцією та Протоколом (з дати отримання дипломатичними каналами останнього повідомлення про завершення Договірними Державами всіх внутрішньодержавних процедур) підприємці обох країн отримають гарантії того, що прибутки, одержані на території іншої країни, а також з джерел у цій країні у вигляді дивідендів, процентів та роялті, не підлягатимуть подвійному оподаткуванню.

Конвенція передбачає ставки оподаткування дивідендів згідно з вимогами Модельної Конвенції ОЕСР:

  • дивіденди (загальна ставка 15%; для дивідендів, які отримує компанія, що володіє безпосередньо принаймні 20% капіталу компанії, яка такі дивіденди сплачує – 5%);

  • проценти та роялті – ставка 10%. 
Оподаткування за конвенцією з Мальтою

Набуття чинності Конвенцією також сприятиме:

  - запобіганню ухиленням від сплати податків;

  - усуванню податкової дискримінації;

  - створенню механізмів покращення співробітництва між податковими органами України та Мальти шляхом встановлення процедур взаємного узгодження спірних питань;

  - забезпеченню обміну податковою інформацією;

  - стимулюванню ділової ініціативи підприємців;

  - врегулюванню питань міжнародного оподаткування доходів у двосторонніх стосунках між державами. 

Нагадаємо, що Конвенція та Протокол до неї були підписані урядами країн ще у вересні 2013 року, а перша спроба їх ратифікації у вересні 2015 була невдалою. До речі, саме Мальта наразі головує в ЄС.  


 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад