5 порад менеджерам з управління проектами

28 черв. 2017

Вміння організовувати команду та мінімізувати ризики — сьогодні цього вже недостатньо, щоб бути успішним проектним менеджером. 

Поради, які дають експерти з відомої консалтингової компанії Gartner, допоможуть керівникам проектів зробити свій бізнес більш ефективним та конкурентним. 

1. Не потрібно ускладнювати процес планування проектів
Керування проектом потребує дотримання впорядкованості та прозорості на кожному його етапі, що допомагає уникнути зайвих витрат. Особливо важливим є правильне планування бізнес-процесів, від якого залежить подальший розвиток проекту. Однак результати досліджень, які провела компанія Gartner, демонструють: методи, якими користуються проектні менеджери, не завжди допомагають їм приймати більш виважені рішення. А спроби досконально розібратися в усіх деталях проекту нерідко призводять до буксування усього процесу планування. 

Менеджерам проектів, які звикли користуватися декількома інструментами планування одночасно, потрібно пам’ятати: більше — це не завжди краще. Іноді ці інструменти просто дублюють один одного, але гірше, коли вони надають протилежні висновки. Це може перешкоджати розвитку бізнес-процесів та призводити до затримок. Спеціалісти компанії Gartner рекомендують проектним менеджерам переходити до використання ітеративної моделі планування. Ця модель базується на безперервному отриманні циклічних даних, які є результатом виконання попередніх проектів. Кожен цикл додає нову, більш відповідну інформацію, що допомагає точніше визначати пріоритетні бізнес-цілі. 

2. Технології не стоять на місці. І вам не варто
Керівникам проектів необхідно постійно шукати і впроваджувати найактуальніші технології та інноваційні підходи. Можливо, вже найближчими роками практика управління окремими проектами буде замінена єдиною платформою для керування цілою низкою проектів одночасно: це допоможе зекономити час та значно підвищить ефективність. Однак тим, хто прагне користуватися перевагами цифрової економіки, спочатку потрібно оптимізувати всі наявні ресурси компанії. 

3. Впроваджуйте гнучкі рішення, які дозволяють легко інтегрувати оновлення
Зверніть увагу на спеціалізовані програми управління портфелем проектів (Project Portfolio Management), що вже зараз представлені на ринку. Підбирайте саме ті інструменти, які відповідають конкретним цілям ваших проектів та легко інтегруються у вже існуючу систему.Такі програмні забезпечення дозволяють керувати попитом, ресурсами, проектами та витратами, що значно полегшує організацію бізнес-процесів, та передбачають розширення функціоналу на майбутнє. Ефективне управління великими проектами, наприклад, у сфері будівництва, повинно також включати можливість контролювати об’єми виконаних робіт та оновлювати інформацію за допомогою смартфону. 

4. Використовуйте бімодальну цифрову платформу для керування вашим бізнесомВ умовах постійних змін успішність бізнесу визначається його надійністю, і, водночас, оперативністю впровадження інновацій. Завдання керівника проекту полягає в розробці стратегій, які б дозволили підтримувати потрібний баланс між стабільністю та розвитком. У цьому може допомогти принцип бімодальності, який передбачає одночасне застосуванні двох різних, але пов’язаних між собою методів роботи: один фокусується на прогнозуванні результатів, інший — на ретельному вивченні інформації та пошуку рішень. Метод прогнозування використовується там, де наявні достовірні та передбачувані дані. Метод пошуку застосовується для розв’язання нових проблем в умовах невизначеності.

5. Надавайте своїй команді потрібну підтримкуУспішною ваша справа буде доти, доки ви належно дбаєте про свою команду. Кожен учасник проекту має відчувати свою причетність до його розвитку, а загалом робота над проектом повинна проходити в атмосфері співробітництва, коректного та прозорого розподілу робочих обов’язків. Важливим також є заохочення членів команди до розвитку гнучкості та поглиблення специфічних знань, що необхідні для виконання конкретного проекту. 

Отже, судячи з результатів досліджень компанії Gartner, сучасному менеджеру з управління проектами необхідно приділяти увагу чіткому плануванню на основі ітеративної моделі, впроваджувати інноваційні технології та гнучкі рішення, використовувати принцип бімодальності та, головне, вибудовувати правильну комунікацію всередині команди проекту.

За матеріалом Epicflow 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад