Жінки в в українському IT

18 лип. 2017

Щороку все більше дівчат обирають для себе технічні спеціальності. На факультетах інформаційних технологій вже нікого не дивує гендерний паритет. Але чому це повинно дивувати? З якими викликами жінки стикаються у працевлаштуванні в ІТ?

З чого все починається
В Україні суспільство вже давно відійшло від установок попередніх поколінь. Молодь думає в першу чергу про особистісну реалізацію та про кар’єру, а вже потім про сім’ю. І професія програміста, або просто сфера ІТ приваблює всіх своїми можливостями. Тому всі, хто мав в школі схильність до точних наук, твердо вирішують ставати на круту і звивисту дорогу програмування. Дівчата-старшокласниці, у свою чергу, розбивають міф, який на той час вже міцно засів у молодих головах, про те що програмістами можуть бути лише чоловіки.

Далі — університет (або ні)
Наступний крок, який ширше відкриває сферу інформаційних технологій – її вивчення. В університеті це робити чи власноруч – справа кожного, але все ж тоді і з’являється точний вибір майбутньої специфікації.
В стінах університету остаточно розбиваються міфи про хлопців-програмістів. Дівчата своєю старанністю та посидючістю нерідко добиваються значно вагоміших результатів в стінах альма-матер.
В той же час представники галузі стверджують, що частка жінок в ІТ залишається практично незмінною з 2005 року. Водночас, серед випускників ІТ-факультетів дівчата складають близько 35%, що свідчить про те, що значна частина з них не працевлаштовується в індустрії.

Працевлаштуватися — складніше, ніж здається
Насправді, не зважаючи на таке нестримне бажання, на початку шляху розбити міфи про те, що жінки не можуть програмувати, складно. На етапі пошуку роботи дівчата рідко зупиняються на позиції розробників. Більшість з них займається тестуванням, також багато хто обрав собі аналітичну роботу. Безпосередньо девелоперів серед жінок – близько 8%. Не обов’язково випускниці ІТ факультетів, дівчата займають посади HR-ів, офіс-менеджерів та інших фахівців в ІТ-компаніях. 
Насправді така тенденція цілком закономірна. Жінки частіше виступають як обличчя компанії. Спілкуються з замовниками, майбутніми працівниками в той час, коли чоловіки сидять «за зачиненими дверима оупен-спейсів».

З проблемами гендерної рівності у професійній площині стикаються не тільки в ІТ
Загалом по Україні жінки отримують в середньому у 1,5 рази менше чоловіків, працюючи на однакових посадах. Подолавши стереотипи, наприклад — “жінки не вміють програмувати”, і досягнувши гендерної рівності у професійному полі, можна підвищити конкуренцію на ринку праці та попит на послуги. За прогнозами, гендерна рівність може приносити світовому ВВП близько 12 трлн долл. США кожного року вже наступного десятиліття. 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад