5 способів зробити свій день кращим

19 груд. 2017

Звільніть голову від зайвих думок, самі створюйте для себе приємні моменти та не марнуйте свого часу. В цьому вам допоможуть прості поради, які зроблять вас щасливішими та продуктивнішими.

Перенесіть думки на папір

Кожного ранку або вечора записуйте свої думки та почуття у щоденник. Це допоможе вам краще розуміти, що саме вас турбує, а також звільнить місце у голові для нових важливих ідей. Не надто переймайтеся тим, наскільки добре це у вас виходить — сам процес написання набагато важливіший за його кінцевий результат. Якщо ви відчуваєте, що вам треба щось записати, але вам це не вдається, спробуйте для розігріву продовжити наступні фрази: “Я вдячний за…”, “Цей день став би чудовим, якщо б…”, “Я впевнений/впевнена, що я…”, “3 хороші речі, що сталися сьогодні…”, “Щоб зробити цей день кращим, я маю…” Спробуйте також доповнити цей список своїми фразами, які допоможуть розкрити саме ваші думки.

Зверніть увагу на світ навколо

Ми постійно стрімголов біжимо на роботу, навіть не озираючись довкола. І даремно, адже на цьому шляху ми точно можемо зустріти щось варте нашої уваги. Чи навіть того, щоб зафіксувати це у фотографії. Тому спробуйте прокидатися раніше звичного, щоб збиратися на роботу не поспішаючи.


По дорозі ви зможете розгледіти в звичних речах те, що потішить ваш погляд. Коли ж ви будете впевнені у тому, що навколо вже не залишилось нічого не поміченого вами, спробуйте трохи змінити свій шлях. Можливо він стане довшим на 5-10 хвилин, проте так ви отримаєте від нього більше задоволення і станете трохи щасливішими.

Не чекайте на щастя. Плануйте його!

Як стверджує дослідження 2014 року, опубліковане в журналі “Emotion”, ключем до щастя є його включення до власних пріоритетів. Намагайтеся впорядкувати свій день таким чином, щоб залишити у ньому місце для того, що робить вас щасливішим. Це не обов'язково має бути щось грандіозне та довготривале. Навіть п'ятихвилинна перерва на улюблену їжу в тиші та спокої може дати ефект, порівняний із невеликою відпусткою. Подумайте над тим, що приносить вам задоволення та радість, і звільніть для цих речей місце у буденному житті.

Проводьте вечори з користю

Дивитися ввечері серіали — дуже спокусливо. Зрозуміла річ — ви втомилися і вас не стримують жодні дедлайни. Так і народжується прокрастинація. Щоб перебороти її, заплануйте певні заняття на декілька вечорів після роботи. Це можуть бути прогулянки із рідними, спілкування із друзями, заняття у спортзалі або занурення у світ нової книги. Найкращий відпочинок — це активний відпочинок, що допомагає мозку не тільки розслаблятися, а й перемикатися. Але не забувайте, що такий відпочинок, перш за все, повинен приносити задоволення.

Віддайте рутину на аутсорсинг

Ваш час — безцінний. Проте часто буває так, що ви все ж можете отримати трохи додаткових годин. Нещодавнє дослідження, опубліковане у журналі Національної академії наук США, виявило, що люди, які витрачають гроші для заощадження часу, зазвичай почуваються щасливішими за інших. Тому спробуйте купити трохи часу, наприклад, найнявши прибиральницю або купуючи обіди поблизу роботи, замість того, щоб витрачати час на її приготування. Що цікаво, мало хто з опитаних у дослідженні людей заявив, що витратив би гіпотетичну суму грошей на послуги, які б заощадили їм час. Можна припустити, що більшість з нас не усвідомлюють цього зв'язку.


Все геніальне — просто. Наші поради можуть здатися очевидними, проте спробуйте виконати хоча б одну із них, і ви одразу відчуєте, наскільки позитивно це може вплинути на ваше життя. 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад