Самодисципліна — ключ до успіху

29 січ. 2018

Ставити перед собою амбіційні завдання — корисна справа, завдяки якій ви рухаєтесь уперед. Проте важливо також вміти досягати поставлених цілей. Однією із ключових рис у цьому є самодисципліна. Щоб крок за кроком йти до поставленої мети, необхідно правильно сформулювати проміжні завдання, намагатися не відступати від плану та контролювати його виконання.

Встановіть пріоритети

Часто ми хочемо встигнути все й одразу, проте, як наслідок, тільки перевантажуємо себе й засмучуємося через відсутність результатів. Яку б зі сфер життя вам би не хотілося поліпшити, — почати правильно харчуватися, ходити до спортзалу, більше гуляти на свіжому повітрі, — для початку оберіть і сконцентруйтеся саме на чомусь одному.


Щоб досягти успіху, ви маєте зробити його своєю метою, яку необхідно чітко визначити. Для цього починайте кожен день із визначення пріоритетних завдань. Це підвищить вашу продуктивність та зосередженість. Так ви зрозумієте, куди саме варто спрямувати свої зусилля, і скільки часу необхідно присвятити тому чи іншому завданню. Завдяки такому підходу ви будете завжди почувати себе цілеспрямованим і повним енергії, адже знатимете, що не згаяли часу.


Встановіть мету, визначте пріоритетні кроки для її досягнення та зосередьтеся на послідовному їх виконанні — це допоможе розвинути самодисципліну.

Будьте наполегливими

Коли ви визначилися із кінцевою метою і встановили завдання для її досягнення, намагайтеся не відступати від плану — як тільки ви побачите перші результати, вони стануть частиною вашого повсякденного життя і не потребуватимуть додаткових зусиль.  


Звісно, іноді можна відступати від плану. Проте якщо ви будете знаходити виправдання постійно, це теж перетвориться на звичку, яка не допоможе вам виховати достатній рівень самодисципліни, а отже — і досягти своєї мети. Тому намагайтеся якомога чіткіше слідувати плану, і витрачати виділений час на те, що ви попередньо запланували.  Наполегливість та послідовність — ключ до самодисципліни та успіху.

Перевіряйте себе  

Дисциплінувати себе самотужки дуже складно. Тому варто одразу заручитися підтримкою. Поділіться своєю ціллю і завданням з другом, колегою чи з іншою близькою вам людиною, і попросіть її проконтролювати вас. Нехай вона час від часу, чи навіть у конкретні його періоди, цікавиться вашими успіхами та нагадує про необхідність їх досягнення. Ви сильно здивуєтесь тому, наскільки краще ви справляєтесь, коли вас хтось контролює.


Крім цього, слідкуйте за собою самі — встановлюйте на телефоні нагадування, щогодини звіряйтеся з планом. Неможливо тримати у голові все, тому таке «делегування обов'язків» звільнить ваші думки для чогось важливішого та не дасть пропустити важливе завдання, забігавшись у справах. Крім того, якщо вам раптом забракне сили волі й ви захочете подивитись серіал іще годинку, то встановлене на десяту вечора повідомлення з нагадуванням про вашу мету допоможе опанувати себе.


Великі цілі вимагають великих зусиль, інакше їх виконання не було б таким цінним. Проте труднощі на шляху — це абсолютно нормально. Головне — не втрачати віри у себе і свою мету. Самодисципліна здатна сильно допомогти вам у цьому.


via


 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад