3 корисні підказки для відкриття бізнесу у США

9 лют. 2018

Якщо ви вирішили почати бізнес у США, вам найперше треба потурбуватися про вибір штату. Від цього залежатиме, скільки податків ви сплачуватимете, як часто будете подавати звітність, який обсяг інформації розкриватимете у ній та багато іншого.  

Приділіть особливу увагу вибору штату

США — це федеративна країна, кожен штат якої наділений істотною самостійністю від національних органів влади. Відповідно, не дивлячись на загальні для усіх штатів форми ведення бізнесу, кожен із них матиме власні особливості у процесі реєстрації, сплати податків, судового розгляду спорів тощо. Наприклад, деякі штати вимагають окремо реєструватися у податкових органах, інші ж роблять це автоматично під час реєстрації компанії.


Видатки на утримання компанії також істотно відрізняються: якщо у місті Нью-Йорк ви маєте звітувати раз на два роки й це обійдеться вам у 9 доларів, то у Каліфорнії ви маєте подавати звітність кожного року і коштуватиме це 800 доларів. До речі, обсяг підзвітної інформації також відрізняється від штату до штату — у Вісконсині вам доведеться розкрити навіть фінансові показники. Оскільки, на відміну від податкової, корпоративна інформація є публічною, будь-хто зможе дізнатися про фінансовий стан вашого підприємства, хоча ви, можливо, і не хотіли б цього.


Проте основний орієнтир при виборі штату — це місце ведення діяльності. Якщо більшість ваших клієнтів знаходиться у Делавері, то і реєструвати компанію вам слід у цьому штаті, адже більшість штатів вимагають відкривати представництво, якщо ви працюєте на їх території.

Головна перешкода для іноземців — це віза

Законодавство штатів не має обмежень щодо нерезидентів з боку заснування компанії — нерезидент може бути як власником, так і особою, яка створює компанію. Це ж стосується менеджменту та посадових осіб, що, між іншим, не одне й те саме. Різниця полягає у тому, що до числа посадових осіб входять лише президент, віце-президент, скарбник і секретар, і жодному з них не потрібна віза, якщо вони не отримують зарплату або будь-яку іншу компенсацію.


Самі штати не перевірятимуть її наявність чи відсутність, оскільки це клопіт федеральної влади. Щоб уникнути проблем із нею, візу краще отримати одразу, перед оформленням у ролі працівника. Проте якщо ви не плануєте отримувати візу взагалі, то просто призначте працівника посадовою особою — хоча ви не зможете виплачувати їй зарплату, бонуси чи надавати опціони, вам буде дозволено компенсувати витрати, пов’язані з функціонуванням компанії, та виплачувати символічну стипендію.

Штати та федеральна влада по-різному обліковують суми податків

У США податки сплачуються на трьох рівнях — федеральному, на рівні штатів і на рівні муніципалітетів. Після вступу в дію податкової реформи федеральний корпоративний податок становить 21%. На рівні штатів він усюди різний: у Флориді — 5,5%, у Нью-Йорку — 6,5%, у Делавері — 8,7%.


Однак майте на увазі, що якщо ви зареєстрували компанію у Делавері, це не означатиме ставку корпоративного податку на рівні 29,7% — податкові органи штатів і федерації мають різні схеми вирахування податку.


Крім корпоративного податку, до загальних також відносяться соціальний податок (social security tax), що складає 6,2%, та податок на медичну допомогу (medicare) розміром 1,45%. Обидва сплачуються як роботодавцем, так і співробітником.


Якщо ви бажаєте відкрити бізнес в США, проте все ще маєте багато питань з цього приводу, звертайтесь до фахівців Baker Tilly. Наша мета — ваш успіх.


 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад