Незалежні працівники: недооцінений ресурс

5 квіт. 2018

Заробляти, сидячи в офісі з 9 до 17, багатьом людям здається дивним, і вони отримують доходи з декількох незалежних джерел. Фріланс на сьогодні не є новим видом діяльності, але саме зараз такий вид роботи, а точніше, спосіб життя, перетворюється на норму для мільйонів людей по всьому світу. Інститут McKinsey провів дослідження, що показало, яке місце посідають незалежні працівники у загальній схемі трудової зайнятості. 8 000 респондентів Європи та Сполучених Штатів поділилися інформацією про свої доходи за останні 12 місяців, у тому числі на основній роботі та інших видах діяльності, що приносять прибуток. А також розповіли про професійне задоволення і прагнення до роботи у майбутньому.

На відміну від офісних працівників, фрілансери отримують більше задоволення від роботи

Дослідники визначили три основні критерії незалежної роботи:

  • висока міра автономії;
  • плата за конкретну послугу або товар;
  • короткострокові стосунки між працівником і клієнтом.

У цей перелік входять надання послуг, продаж майстрами своїх виробів і оренда активів (приміщень, авто).

Згідно з дослідженням, близько 20-30% працездатного населення США і Європи задіяні на дистанційній роботі. Незважаючи на те що це люди з абсолютно різних демографічних верств, вони розділилися на 4 групи:

  • вільні агенти (30%). Отримують основний прибуток від фрілансу;
  • випадкові працівники (40%). Незалежна робота є для них додатковим джерелом доходу;
  • "невільники" (14%). Їм доводиться заробляти таким чином, хоча вони віддали би перевагу традиційній роботі;
  • матеріально прив'язані (16%). Завдяки віддаленій роботі вони мають додатковий заробіток у разі потреби.

Перші дві категорії більше задоволені своєю трудовою активністю, ніж третя і четверта, незалежно від країни проживання, рівня доходу і освіти. Вони більше віддаються роботі, розподіляють свій час і ресурси, насолоджуючись цим. Вільні агенти посилаються на більше задоволення, ніж традиційні працівники, за всіма питаннями – від творчості, яку вони можуть застосувати в роботі, до можливостей навчання й визнання. Їх повністю влаштовує рівень доходу і фінансової захищеності.

Цифрові платформи роблять ринок незалежних послуг доступнішим

Віддалена робота швидко розвивається завдяки цифровим платформам (Uber, Lyft, TaskRabbit, Upwork, Freelancer.com, Thumbtack, Airbnb та ін.). Вони створюють великі й ефективні ринки, які полегшують споживачам пошук виконавця замовлення. При цьому тільки 15% опитаних незалежних працівників використовують такі ресурси для пошуку роботи, але економіка на вимогу (так це називається) швидко зростає.


Цифрові бізнес-моделі знизили транзакційні витрати для споживачів, поставляючи якісніші продукти за вигідною ціною і з більшою зручністю. Компанії та організації отримують вигоду від масштабованості: вони можуть підтримувати основні операції, орієнтовані на те, що вони роблять краще за все, і дзвонити незалежним постачальникам послуг саме тоді, коли в цьому є потреба. Така гнучкість дозволяє організаціям додавати абсолютно нові можливості, наприклад, запросити журналістів і дизайнерів для створення разового маркетингового проекту, коли основній команді бракує такого досвіду. Доступність незалежних працівників особливо цінна для стартапів, які не можуть собі дозволити в штаті вузькоспеціалізованих співробітників бухгалтера, юриста, веб-дизайнера.

Незалежні працівники покращують продуктивність праці та капіталу

Є декілька чинників, що стимулюють розвиток ринку незалежних фахівців: бажання багатьох традиційних працівників перейти на фріланс, велика кількість безробітних, які хочуть працювати, і збільшений попит на такі послуги від споживачів і організацій. Незалежна робота також дає потенціал для створення макроекономічних вигод.


Для економіки в цілому це збільшення участі робочої сили і кількості робочих годин. Можливості, пов'язані з незалежною роботою, чудово підходять для 100 мільйонів неактивних дорослих у США та ЄС, які говорять, що хотіли би почати заробляти або працювати більше. Для безробітних така діяльність може стати важливим етапом задля продовження отримання доходу під час пошуку нових робочих місць.


Потенційне зростання продуктивності відбувається за рахунок спеціалізації на тому, на чому незалежні працівники знаються краще за все і що дає їм змогу відчувати себе залученими до процесу. Хоча цей ефект має бути збалансований з тим, що багато фрілансерів витрачають час на адміністративні й маркетингові завдання.


Продуктивність капіталу також може бути збільшена за рахунок залучення активів, використаних неповністю (наприклад, автомобілів та вільних приміщень). Інтернет-ринки дозволяють нішевим продуктам і послугам знаходити споживача, що потенційно стимулює довгостроковий попит. Нові й інноваційні типи послуг з цифровою підтримкою також можуть підвищити споживання.


Цифрові технології змінюють ринок праці, й усім учасникам доводиться змінюватися разом з ним. Особливо це стосується працівників, яким потрібно виявляти велику активність у саморозвитку й управлінні своєю кар'єрою незалежно від того, працюють вони на фрілансі або в офісі.


via 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад