Зміни у світовій енергетиці. Звіт IEA

26 квіт. 2018

Звіт IEA «Глобальна доповідь про стан енергетики і СО2» показує, як змінилася світова енергетика в 2017 році. Головний показник — це зростання попиту на енергоносії на 2,1%, що в два рази перевищує показник попереднього року.


Energy

У 2017 році кількість викидів СО2 досягла історичного максимуму

За 2017 викиди вуглекислого газу, пов'язані з енергетикою, виросли на 1,4% і досягли свого історичного максимуму — 32,5 гігатонн. Хоча попередні три роки ситуація була стабільною і кількість викидів не збільшується. Пов'язано це зі збільшенням споживання енергії у великих економіках. У той же час у США, Сполученому Королівстві, Мексиці та Японії відбулося зниження кількості викидів. У США це пояснюється збільшенням використання відновлюваних джерел енергії.

Рекордне зростання попиту на нафту

Світовий попит на нафту збільшився на 1,6% (або 1,5 млн барелів на день) у 2017 році. Це набагато вище середньорічного показника за останнє десятиріччя — на 1%. Таким показникам сприяв попит з боку нафтохімічного сектора, а також збільшення частки спортивних автомобілів і легких вантажівок у великих економіках.

Китай забезпечив 30% зростання світового попиту на газ

Завдяки відносно недорогому постачанню виріс попит і на природний газ — 3%. Причому 30% цього зростання припали на Китай. Однак структура попиту змінилася. Якщо в останнє десятиріччя половина попиту припадала на електроенергетику, то у 2017 році 80% приходяться на промисловість та будівництво.

Попит на вугілля знову почав рости

Глобальний попит на вугілля в 2017 році виріс на 1%, змінивши тенденцію до зниження, що спостерігається за останні два роки. Це зростання в основному було викликане країнами Азії, де збільшилося виробництво електроенергії з вугілля.

Попит на відновлювальні джерела енергії виріс на 25%

Найвищі темпи зростання в 2017 році показав попит на відновлювальні джерела енергії. На нього припало 25% глобального зростання. Головні двигуни — Китай та США, на частку яких припадає 50% виробництва електроенергії на основі відновлюваних джерел енергії. За ними йдуть ЄС, Індія та Японія.


Зростання світового енергетичного попиту триватиме разом з високими темпами економічного зростання, який означає і зростання життєвого рівня. І в майбутньому попит на енергоносії буде визначатися зростаючої часткою електроенергії, необхідної для забезпечення все більше комп'ютеризованого та електроннозалежного життя. 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад