Стартапи, інвестиції та криптоманія

21 трав. 2018

У середині 2017 року у світі стартапів сталися цікаві зрушення: посівне фінансування було замінено на ICO (Initial coin offering, "первинне розміщення монет"). На той момент ICO вже зібрали понад $1,2 млрд і перевищили традиційне венчурне інвестування.

Стартапи створюють і продають власну валюту для залучення фінансування

Як IPO продає акції на фондовому ринку, так ICO продає токени. Стартап продає користувачам свої фірмові криптовалюти, які потім можна використовувати для здійснення покупок на цій платформі.


Вартість цих токенів не залежить від інших криптоконверсій. ICO, як і crowdfunding, служить пусковим механізмом для збору коштів. Вигоди очевидні: стартапи можуть отримати колосальні суми капіталу без будь-якої шкоди. За таку ранню підтримку користувачі отримують різні пільги після початку роботи платформи. Але якщо стартап не вдався, користувачі залишаються ні з чим. На сьогоднішній день більшість цих проектів ще не запущені, тому майбутні користувачі купують токени в надії, що стартап стане успішним.

ICO стало для шахраїв чудовою можливістю заробити

Шахраї швидко зреагували на можливість і створюють численні ICO без наміру коли-небудь продавати готовий продукт. Видання The Wall Street Journal провело дослідження 1 450 ICO і виявило ознаки шахрайства у 271 з них. Вони схвалені відомими людьми, обіцяють надзвичайно високі доходи, але насправді гарантують тільки відсутність прибутку.

У проектах, які журнал виділив як підозрілі, використовувалися тексти, зображення членів команди та інвесторів, які просто скопіювали з банківських сайтів, у 111 випадках копіювалися цілі розділи фірмових документів.

ICO перетвориться на STO, щоб забезпечити фінансову законність краудфандінгу

У США Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) організувала в кінці 2017 року кібер-підрозділ, що займається проблемами ICO. Він рекомендує покупцям проводити транзакції тільки на біржах, зареєстрованих в SEC.


Також була запропонована нова концепція на заміну ICO — STO (security token offerings, "пропозиція токенізованих цінних паперів").


STO пропонує прозорість, охоплюючи фінансову сутність ICO, знижує ризики та дає регуляторам підстави для дій. Принцип роботи такий самий — покупка токенів. Але, на відміну від ICO, ці токени повинні підкріплюватися чимось відчутним: активами, прибутком або доходом компанії.


Вже є перші приклади використання STO. Компанія Overstock оголосила про вкладення інвестицій в триколісний автомобіль Elio Motors  у розмірі $2,5 млн. Автовиробник також оголосив про запуск ElioCoin для фінансування виробництва і ясно дав зрозуміти, що це буде STO.


Інвестування в ICO, навіть при відсутності прозорості та регулювання, не заважає йому залишатися основним каналом збору коштів для розвитку стартапів.


via


 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад