Doing business in Cyprus

25 жовт. 2018

24 жовтня компанія Baker Tilly  провела черговий семінар з циклу Doing business. Разом з колегами по мережі Baker Tilly Klitou & Partners Ltd цього разу обговорювали Кіпр.

Серед ключових питань, розглянутих на семінарі, найбільшу цікавість викликали концепція бенефіціарного власника та обмін податковою інформацією. Адже наразі одним з визначальних європейських трендів є прозорість та боротьба з відмиванням коштів. Кіпр традиційно входить до найбільш привабливих для інвестування юрисдикцій, тож інформація про те як змінюється податкове законодавство та регуляторна політика у світлі запровадження глобального реєстру бенефіціарів та налагодження інформаційного обміну між країнами виявилась корисною.

Зауважимо, що Україна також слідує цьому тренду – однією з перших зобов’язалась передавати інформацію до глобального реєстру бенефіціарів та виконувати приписи плану BEPS.

Разом із колегами обговорювали на заході питання імплементації Кіпром директив ЄС про запобігання відмиванню коштів. Зокрема, учасники дізналися про особливості збільшення повноважень підрозділів фінансової розвідки ЄС та сприяння підвищенню прозорості того, хто дійсно володіє компаніями та трастами, шляхом створення реєстрів власників у відповідності до нововведень в фінансовій сфері ЄС – П’ята директива 2018/843 (AMLD5).

Також цікавим та корисним для присутніх став огляд реформування вітчизняного валютного законодавства. Про те, що маємо вже після цьогорічного прийняття Закону про валюту і валютні операції та чого слід очікувати бізнесу з набуттям цим законом чинності розповіла директор департаменту податків та права Baker Tilly Тетяна Стретович. У своїй презентації Тетяна також відзначила вплив глобальних трендів на локальні регуляторні правила і підвищення рівня відповідальності за їх порушення.

Поряд з основною програмою не менш активне спілкування проходило і в кулуарах заходу – гості мали змогу проконсультуватися в індивідуальному порядку безпосередньо з представниками мережі. Висловлюємо подяку учасникам та партнерам семінару і запрошуємо на наші наступні заходи. Обіцяємо, буде ще цікавіше!  


 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад