Держбюджет 2015: все, що ви хотіли знати про витрати і доходи України

11 бер. 2015

У порівнянні з 2014 роком, дефіцит державного бюджету в Україні зменшився, а держборг виріс. Доходи і видатки бюджету також збільшилися, порівняно з минулим роком. Примітно, що витрати на силовий блок виросли в 2 рази. Оцінити, що змінилося в бюджеті цього і минулого року, ви можете, подивившись нашу попередню інфографіку "Держбюджет-2014: куди країна витрачає гроші?"

У цій інфографіці ми показали, з чого складаються доходи бюджету, куди йдуть кошти, якими володіє наша держава, порівняли динаміку доходів і видатків бюджету з 2009 по 2015 рік, показали рейтинг найдорожчих бюрократичних апаратів в Україні і рейтинг міністерств, на які держава витрачає більше найбільше грошей.

Доходи державного бюджету України в 2015 році складуть 476 млрд грн. Це багато чи мало? Щоб зрозуміти це, ми зробили цікаве порівняння: дохід компанії «Метінвест» в 2013 році склав 178 млрд грн. А ось ще одне порівняння: бюджет Держслужби у справах ветеранів та учасників АТО становить 0,3 млрд грн., А на потреби апарату Верховної Ради передбачено майже в 3 рази більше грошей - 0,8 млрд грн. У нижній частині інфографіки ви знайдете й інші красномовні порівняння.

Закон про Державний бюджет України опублікований на сайті Верховної Ради. 
Подпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад