Впровадження вимог МСФЗ 9 щодо класифікації та оцінки фінансових інструментів

Освітній центр Baker Tilly запрошує на семінар «Впровадження вимог МСФЗ 9 щодо класифікації та оцінки фінансових інструментів».

ЧОМУ ВАЖЛИВО ВІДВІДАТИ СЕМІНАР

З 01.01.2018 набирає чинності МСФЗ 9 «Фінансові інструменти», що докорінно змінить підходи до оцінки і обліку фінансових інструментів. У першу чергу, ці зміни торкнуться банків та фінансових компаній. Національний банк України розробляє нормативні документи щодо впровадження вимог стандарту банківською системою, але значна кількість питань має вирішуватися на рівні кожного банку або компанії. Питання визначення бізнес-моделей, аналізу договірних грошових потоків, класифікації та перекласифікації фінансових активів потребують значимої кількості професійних суджень.

У рамках переходу на МСФЗ 9 уже зараз необхідно розробити проекти внутрішніх положень щодо моделей управління фінансовими інструментами, проаналізувати договірні умови за фінансовими активами, розподілити їх за категоріями відповідно до визначених бізнес-моделей. Для цього буде необхідним докласти спільних зусиль працівникам служби бухгалтерського обліку, бізнес-підрозділів, служби управління ризиками та ІТ-підрозділів.

Ключовим та найскладнішим з методологічної точки зору є аналіз договірних умов щодо потоків грошових коштів (SPPI-тест - solely payments of principal and interest, тобто виключно основної суми і відсотків). Підготовка інструментарію для проведення SPPI-тесту потребує глибокого розуміння вимог МСФЗ 9, а також застосування професійних суджень.

ЩО ВИ ДІЗНАЄТЕСЯ

Семінар охоплює питання класифікації та оцінки фінансових інструментів (формування резерву за МСФЗ 9 є окремою темою і не включено до переліку питань семінару).

Також, крім розгляду основних методологічних питань, будуть надані практичні рекомендації щодо організації проекту з впровадження вимог стандарту.

Програма тренінгу за посиланням.

СПІКЕР

Значкова Ольга Ярославівна, кандидат економічних наук, заступник головного бухгалтера ПАТ «Укрсоцбанк». Має досвід впровадження МСФЗ 9 у ПАТ «Укрсоцбанк» (менеджер проекту) та АТ «ОТП Банк» (зовнішній консультант).

Дата: 23 червня 2017 р.
Час: 10:00 - 15:30
Місце проведення: офіс компанії Baker Tilly, вул. Фізкультури, 28, 8 поверх.

Вартість участі в семінарі становить 2 600 грн.

За додатковою інформацією, а також для реєстрації звертайтесь за тел. (044) 284-18-65 або за адресою електронної пошти ec@bakertilly.ua

Освітній центр