ДФСУ про відображення роялті у звіті про контрольовані операції

6 черв. 2017

Державна фіскальна служба України у листі від 26.04.2017 № 9015/6/99-99-15-02-02-15 закцентувала увагу на тому, що однією з умов визнання операції з виплати роялті контрольованою є можливість впливу такої операції на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків. При цьому Податковим кодексом України (надалі — ПКУ) не передбачено обмежень або застережень, в якому із періодів (звітному або наступних) цей вплив відбувається. 

Згідно з правилами бухгалтерського обліку, виплати у вигляді роялті враховуються у складі витрат і, відповідно, впливають на фінансовий результат до оподаткування, та як наслідок впливають (можуть впливати) на формування об’єкта оподаткування податком на прибуток. 

Отже, якщо такі операції з урахуванням критеріїв, визначених в пп. 39.2.1 ПКУ, визнаються  контрольованими, вони мають бути відображені у звіті про контрольовані операції у звітному періоді, в якому відбулася господарська операція із нарахування (сплати)  роялті, незалежно від рішення платника податків щодо відображення або невідображення сум таких роялті у складі витрат у декларації з податку на прибуток. Нагадаємо, що з 01.01.2017 р. строк подання звіту про контрольовані операції продовжено до 01 жовтня року, що настає за звітним.


 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад