ТЦУ: Кабмін визначив перелік організаційно-правових форм нерезидентів, операції з якими можуть бути визнані контрольованими

14 лип. 2017

Як ми повідомляли раніше, з 1 січня 2017 року перелік операцій, які можуть бути визнані контрольованими, було розширено. Зокрема, згідно п. «г» пп. 39.2.1.1 ПКУ контрольованими можуть бути визнані господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у т.ч. з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. При цьому перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) мав визначити Кабмін.

На виконання вказаної норми Кабінет Міністрів України постановою від 04.07.2017 р. № 480затвердив Перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи (надалі – Перелік).

У Переліку визначено 95 організаційно-правових форм для 27 країн. Зокрема, до нього включено партнерства Австрії, Великобританії, Швейцарії, Королівства Нідерландів, Республіки Сінгапур, а також вільні економічні зонита інші організаційно-правові форми ОАЕ.

Нагадаємо, що за загальним правилом обсяг операцій зтакими нерезидентами визначається з дня набрання чинності відповідним переліком, до якого включено організаційно-правові форми таких нерезидентів. Водночас, у 2017 році діють спеціальні правила: обсяг операцій з нерезидентами, організаційно-правова форма яких  включена до переліку КМУ, слід визначати за підсумками звітного (календарного) року (п. 41 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ). Таким чином, якщо Перелік буде офіційно опубліковано до кінця 2017 року, обсяг контрольованих операцій слід визначати за підсумками всього 2017 року. 

Однак, якщо нерезидент, організаційно-правова форма якого включена до Переліку, у звітному році сплачував податок на прибуток (корпоративний податок), операції з ним не будуть визначатись контрольованими (звісно, за умови, відсутності інших критеріїв, передбачених пп. "а"-"в"пп.39.2.1.1 ПКУ). 


1Набирає чинності з дня офіційного опублікування  


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад