Набрав чинності перелік організаційно-правових форм нерезидентів, операції з якими можуть бути визнані контрольованими

31 лип. 2017

Як ми повідомляли раніше, Кабінет Міністрів України затвердив1 Перелік організаційно-правових форм нерезидентів, операції з якими, згідно п. «г» пп. 39.2.1.1 ПКУ, можуть бути визнані контрольованими (надалі – Перелік).

Заначений Перелік був опублікований 27.07.2017 р. у № 138 видання «Урядовий кур’єр» і з вказаної дати набрав чинності.

Таким чином, контрольованими можуть бути визнані операції з нерезидентами, організаційно-правова форма яких включена до Переліку, здійснені починаючи з 27.07.2017 року.

Поряд із цим зауважимо, що при визначені таких контрольованих операцій у 2017 році, обсяг операцій з кожним із контрагентів слід розраховувати за підсумками всього 2017 року (п. 41 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ).

Також нагадуємо, що якщо нерезидент, організаційно-правова форма якого включена до Переліку, у звітному році сплачував податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції з ним не вважатимуться контрольованими (за відсутності критеріїв, визначених пп. "а" - "в" пп. 39.2.1.1 ПКУ).____________________________

1Постанова КМУ від 04.07.2017 р. № 480 «Перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи». 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад