Податкова реформа в ОАЕ

30 жовт. 2017

Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) наразі активно реформують свою податкову систему. Зокрема, запроваджується податок на додану вартість (ПДВ) та акцизний податок.

Так, з 1 жовтня 2017 року в ОАЕ набрав чинності Федеральний закон № 7 від 2017 року про акцизний податок. Як зауважив голова держави, оподаткування направлене передусім на «шкідливі» товари. Перелік підакцизних товарів, серед яких тютюнові вироби, а також газовані та енергетичні напої, визначає Уряд ОАЕ. При цьому максимальна ставка податку складає 200 %. Експорт підакцизними товарами від оподаткування звільняється. До речі, документ містить уточнення про те, що ціна у рекламній пропозиції підакцизного товару має вказуватись вже з урахуванням акцизного податку.

ПДВ, як передбачено положеннями Федерального закону № 8 від 2017 року, планується запровадити з 1 січня 2018 року. Як зазначається в повідомлені про підписання документу Президентом, ПДВ в ОАЕ справлятиметься за найнижчою ставкою у світі – 5 %. Для платників передбачено обов’язкову (при досягненні за 12 місяців визначеного обсягу поставок) та  добровільну реєстрацію. Пільгове оподаткування передбачено для постачання нафти і газу, освітньої діяльності, експорту, міжнародних перевезень та деяких інших операцій.

Заступник міністра фінансів ОАЕ днями підтвердив, що процес підготовки до впровадження ПДВ триває. Зокрема, вже прийнято процедурний документ, що визначає вимоги до організації податкового обліку, а також порядок взаємодії платників податків та контролюючих органів. Слід зазначити, що внесення облікових записів допускається і англійською мовою. Чиновник також звернув увагу майбутніх платників податку на те, що наразі єдиним офіційним джерелом інформації щодо цього є міністерство фінансів та головне податкове відомство.


 
Подпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад