Як український бізнес підхоплює тренд на створення корпоративних інкубаторів

1 лист. 2017

Світ давно оцінив корисність корпоративних інкубаторів — на Заході вони працюють вже майже 40 років. Наразі лідери українських ринків також почали їх започатковувати — свої інноваційні центри відкрили “Майкрософт Україна”, “Київстар” та “Миронівський хлібопродукт”.

Інкубатори дозволяють корпораціям змінюватися та продовжувати існувати

В США бізнес-інкубація з’явилася в 1959 — Джозеф Манкузо купив склад в місті Батавія і заснував Batavia Industrial Center, щоб створити нові робочі місця. З роками їхня кількість потроху зростала. Створення бізнес-інкубаторів перетворилося на тренд в 1990-х, коли їх кількість протягом декількох років збільшилася втричі — компанії усвідомили їх надзвичайну користь для бізнесу.


Великі корпорації дуже повільні та консервативні — коли всі бізнес-процеси налагоджені, більшість енергії йде на щоденні операції, а щоквартальні заробітки перетворюються на основу діяльності. Завдяки інкубаторам вони не втрачають сьогоднішні тренди та майбутні технології з поля зору, не відволікаючись при цьому від операційної діяльності. Темпи змін сьогодні надзвичайно швидкі і якщо на них не реагувати, вижити буде дуже складно. Тому інкубатори стають все важливішими для того, щоб великий бізнес міг вчасно змінюватись.


В обмін на допомогу компанія зазвичай бере 15% частки у стартапі, проте головний зиск — отримати на найбільш ранній стадії команду розумних людей, що підсилять бізнес. Так компанії можуть спрямувати розвиток стартапів найкориснішим для себе шляхом.

Підприємці в інкубаторах отримують унікальні можливості

Головна перевага корпоративного інкубатора для підприємця — доступ до ресурсів корпорації. Ви зможете користуватись найкращим обладнанням, найсучаснішими технологіями, порадами експертів своєї галузі та іншими речами, які б, швидше за все, були б недоступними за межами інкубатора. Крім того, ви отримуєте змогу концентруватися на меті та не відволікатись на операційну діяльність — корпорація бере на себе весь “головний біль” з нею, на кшталт оренди приміщення та оплати рахунків.

Українські компанії зрозуміли важливість інкубаторів

Перші корпоративні акселератори та інкубатори з'явилися в Україні в 2006 році, проте на тренд це перетворилося в 2012-му — за цей рік їх відкрили одразу 5. Проте до створення корпоративних інкубаторів справа дійшла нещодавно — “Майкрософт Україна” заснувала IoT-лабораторію в 2015-му. Акселератор IoT Hub працює з проектами, які займаються “інтернетом речей”. Наразі інкубацію проходять 8 стартапів. Одним із них є Senstone — він розробляє кулон, що записує вашу мову та переводить її в текст. Ще один проект — BIOsens, який працює над приладом, що за 20 хвилин проаналізує їжу на безпечність. За допомогою стартапів Microsoft сподівається збільшити кількість користувачів — для цього всі резиденти IoT Hub мають використовувати Azure — хмарну платформу компанії.


З квітня 2017-го діє телеком-акселератор Radar Tech від Київстар. Зараз у ньому проходять інкубацію 5 стартапів, серед яких Simo AR — браузер доповненої реальності, що планує створити нові маркетингові інструменти, та WInfoSpot — сервіс взаємодії з клієнтами в точках продажу та обслуговування через Wi-Fi. Його мета — легко створювати персоналізований контент без реєстрації користувача.


Крім того, в жовтні 2017-го “Миронівський хлібопродукт” оголосили про запуск спільного з RadarTech інноваційного акселератора для аграрних стартапів. На програму відберуть 25 претендентів, з яких 10 кращих пройдуть акселерацію, а переможці будуть співпрацювати з МХП.


Сьогодні інновації перетворилися з інструменту розвитку бізнесу на обов'язкову умову його виживання. Вони відповідають за те, чи зможете ви зараз змінитись так, щоб пізніше відповідати потребам ринку. Створювати інновації вам допоможе корпоративний інкубатор — так ви отримаєте талановитих людей, які будуть спрямовувати всю свою енергію на розвиток вашого бізнесу.


 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад