Нарахування роялті: визнання операцій контрольованими

12 груд. 2017

Офіс великих платників податків ДФС в індивідуальній податковій консультації від 19.10.2017 р. № 2295/ІПК/28-10-01-03-11 надав пояснення щодо умов визнання операцій з виплати роялті контрольованими.

Податковим кодексом України (надалі – ПКУ) передбачено, що однією з умов визнання операцій з виплати роялті контрольованою є можливість впливу такої операції на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків.

Водночас ПКУ не передбачено обмежень або застережень, в якому із періодів (звітному або наступних) цей вплив відбувається.

Згідно з правилами бухгалтерського обліку, виплати у вигляді роялті враховуються у складі витрат і, відповідно, впливають на фінансовий результат до оподаткування, та, як наслідок, впливають (можуть впливати) на формування об’єкта оподаткування податком на прибуток.

При цьому, відповідно до пп. 39.2.1.4 ПКУ господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, операції з нематеріальними активами, такими як роялті.

Отже, платники податків, що здійснюють господарські операції з нарахування (сплати) роялті, що визнаються контрольованими відповідно до пп. 39.2.1 ПКУ, повинні складати та зберігати документацію з трансфертного ціноутворення за кожний звітний період (пп. 39.4.3 ПКУ).

Як ми повідомляли раніше, зазначені операції мають бути відображені у Звіті про контрольовані операції у звітному періоді, в якому відбулася господарська операція із нарахування (сплати) роялті, незалежно від рішення платника податків щодо відображення або невідображення сум таких роялті у складі витрат у декларації з податку на прибуток.


 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад