Енергетика України в цифрах

19 груд. 2018

Промисловість споживає 30% виробленої в країні енергії

Це 19 млн тонн н. е. (нафтовий еквівалент), і велика частина цієї енергії — 63% — припадає на чорну металургію. На другому місці за споживанням побутовий сектор — 17,6 млн тонн н. е. (27,5%), на третьому — транспорт: 9,2 млн тонн н. е. (14%).


Запасів газу Україні вистачить всього на 40 років

Це балансови запаси, і рівень їх розробки — 87%. Але рівень обізнаності щодо потенційних запасів, тобто відношення балансових до тих, що за оцінками у нас можуть бути, — лише 16%.


А урану — на 259 років

Україна посідає 12 місце в світі за запасами урану, 53% цих запасів — економічно доцільні: собівартість видобутку становить до 130 дол. США / кг урану.

Однак до 2040 року закінчиться термін експлуатації 12-ти з 15-ти атомних реакторів в Україні, а АЕС дає 55% виробництва електроенергії. Будівництво одного реактора, подібного до тих, що у нас є, — це $5 млрд і термін 6–10 років. Тому побудова аналогічних до існуючих реакторів немає фінансового сенсу, для збереження ролі атомної генерації потрібні абсолютно нові атомні технології.

Тільки 1% електроенергії в Україні виробляється за допомогою поновлюваних джерел енергії


Але згідно з Енергетичною стратегією, виробництво електроенергіі з відновлюваних джерел має збільшити свою частку в 13 разів з 2017-го до 2035 року — до 13%.

Це цілком можливо: обсяг потужностей ВЕС, що перебувають на стадії проектування на кінець 2017 року, в 6 разів перевищував обсяг вже встановлених потужностей, а щоквартально обсяг сонячних панелей на дахах приватних будинків зростає на 2030%. До того ж вартість будівництва СЕС в Україні впала майже вдвічі за 20152017 рр.Ще більше фактів про те, як працює енергетика нашої країни —  в новому виданні інфографічного довідника "Енергетика України". Завантажити дослідження можна, клікнувши на банер нижче.Довідник підготувало контент-маркетингове агентство Top Lead за підтримки Американської торговельної палати в Україні та партнерів: юридичної фірми AEQUO Law Firm, аудиторської компанії Baker Tilly, енергетичної компанії ДТЕК.

Генеральний інформаційний партнер —  BusinessViews. Інформаційні партнери — “Консалтингова група А-95”, інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна", інформаційно-аналітичне видання "Енергореформа".


 


Пов'язані новиниПодпишитесь на наши публикации
И еженедельно получайте идеи для развития Вашего бизнеса


« назад